8.4 C
Pakruojis
2024 / 04 / 29

Šaltąjį sezoną – TOP 10 produktų, kurie praturtins gerosiomis bakterijomis

Ar jau skaitėte?

Šaltąjį sezoną sveikesnės gyvensenos tendencijos skatina atidžiau rinktis maistą ir pirmenybę teikti receptams, kurie natūraliai padeda išlaikyti organizmą sveiką. Pavyzdžiui, bent kartą per dieną reikėtų gardžiuotis gerųjų bakterijų turinčiais produktais ir taip pastiprinti savo imunitetą bei virškinimo sistemą. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad žiemos sezoną pastebimas įvairių natūralių fermentuotų produktų, tokių kaip rauginti kopūstai ar natūralios daržovių sultys, pardavimų augimas. Ir nors pirkėjai renkasi vis įvairesnį maistą, žiemą vienu iš pasirinkimo kriterijų tampa ne tik skonis, bet ir nauda organizmui.

- Reklama -

„Lyginant su šiltuoju metų sezonu, žiemą pastebime sveikuoliškų daržovių sulčių pardavimų augimą. Jie padidėja vidutiniškai išauga 29 procentais. Taip pat išauga pirkėjų dėmesys raugintoms daržovėms: agurkams ir kopūstams. Žinoma, kasdieniame pirkėjų krepšelyje yra ir pieno produktai: kefyras, jogurtas. Siekdami patenkinti visų prekybos tinklo pirkėjų poreikius, nuolat plečiame įvairių sveikatai palankesnių produktų asortimentą, siūlome ir platų ekologiškų bei produktų be laktozės ar pridėtinio cukraus pasirinkimą. Taip pat pirkėjai išbando naujus skonius ir domisi ne tik maisto, bet ir gėrimų naujovėmis. Pastebime, kad, pavyzdžiui, kombučios pardavimai nuosekliai didėja“, – sako V. Budrienė.

Kimčiai.

Prekybos tinklo maisto ekspertė Vilma Juodkazienė pastebi, kad pirkėjai vis daugiau dėmesio skiria produktų sudėčiai ir pagaminimo būdui, skaito etiketes ir pirmenybę teikia sveikatai palankesniems produktams, turintiems gerųjų bakterijų.

„Gerosios bakterijos yra itin svarbios sklandžiai žarnyno ir viso organizmo veiklai. Itin paprastas būdas jomis praturtinti organizmą ir prisidėti prie stipresnio imuniteto – tam tikrų jomis gausių maisto produktų vartojimas. Jei kasdien į racioną įtrauksite jogurto, fermentuotų sojos produktų ar tokių gėrimų kaip kombučia, paįvairinsite mitybą, galbūt atrasite naujų skonių, o kartu ir gausite tai, ko reikia kasdien“, – sako V. Juodkazienė.

Maisto ekspertė pateikia ir TOP 10 produktų, turinčių gerųjų bakterijų.

Jogurtas. Jame yra natūralių gyvųjų bakterijų, tačiau tam, kad būtumėte užtikrinti, kad gausite tikrai nemažą kiekį gerųjų bakterijų, galite rinktis ir probiotikais praturtintą jogurtą. Taip pat pirmenybę reikėtų teikti natūraliam jogurtui be pridėtinio cukraus. Jį galite pagardinti mėgstamomis uogomis, vaisiais ar šaukšteliu medaus.

- Reklama -

Kimčiai. Šie korėjietiški kopūstai yra vienas populiariausių Azijos virtuvės patiekalų. Kadangi jie ruošiami fermentacijos būdu, turi ir daug gerųjų bakterijų. Šį pikantišką daržovių patiekalą galite derinti kaip garnyrą prie mėsos ar žuvies patiekalų, dėti jų į ryžių dubenėlius ar azijietiškas sriubas.

Kefyras. Tai – vienas populiariausių lietuviškų pieno produktų, ir ne tik šiltąjį sezoną, kai mėgaujamės šaltibarščiais. Tai stiprus probiotinis maisto produktas, kuriame randamos net kelios rūšys sveikatai palankių bakterijų ir mielių. Todėl kefyrą reikėtų įtraukti į kasdienį racioną.

Fermentuoti sūriai. Fermentuojant varškę ir gaminant gaudos, mocarelos ar čederio sūrius, juose išlieka daugybė gerųjų bakterijų. Be to, sūris yra ir kalcio šaltinis, tad valgydami jį nušausite iš karto du zuikius.

Tempė. Tai – natūraliai auginamas sojų produktas, kurio fermentacijos metu įmaišoma gyvo pelėsio. Šis produktas yra kilęs iš Indonezijos, tačiau šiuo metu tempė yra populiari visame pasaulyje. Ir ne tik tarp vegeratų, bet ir visavalgių, nes dėl fermentacijos pupelės įgauna didesnę maistinę vertę.

Rauginti agurkai. Agurkai – viena mėgstamiausių lietuvių daržovių. Natūraliai vandens ir druskos tirpale rauginti agurkai yra puikus gerųjų bakterijų šaltinis. Tačiau reikėtų būti atsargiems – jei agurkai rauginami su actu, gerosios bakterijos žūva.

Kombučia. Sveikatai palankesniais produktais besidominčių pirkėjų tarpe kombučia sparčiai išpopuliarėjo. Kombučios fermentacijos metu pradeda daugintis gerosios bakterijos – probiotikai, naudingi žmogaus organizmui. Jie gerina virškinimo sistemos veiklą, mažina uždegimą, netgi skatina svorio mažėjimą.

Misas. Tai – dar vienas sojų produktas, vadinamoji sojų pasta. Ji gaminama sojų pupeles fermentuojant su druska ir tam tikrai grybeliais, vadinamais kodži. Mise yra gausu ne tik gerųjų bakterijų, bet taip pat ir baltymų ir skaidulų.

Alyvuogės sūrime. Dar vienas visiškai įprastas produktas, kurio įtraukę į racioną gausite žarnynui palankių laktobakterijų.

Rauginti kopūstai. Dar vienas tradicinis patiekalas, kurie yra itin maistingas, gausus vitamino C bei natūralių probiotikų. Tačiau svarbu rinktis nepasterizuotus raugintus kopūstus, nes juose yra gausiausia gyvų gerųjų bakterijų.

Vaida Budrienė
„Iki“ komunikacijos vadovė

TOP naujienos

Vyriausybė pritarė judėjimo tarp savivaldybių ribojimui iki sausio 31 d.

Šiandien Vyriausybė pritarė šios dienos neeiliniame posėdyje susirinkusios Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisijos, (toliau – VESK), kuriai pirmininkauja vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, siūlymui pratęsti...

Horoskopai rugsėjo 29 dienia

AVINASGalia, kurią dabar laikote rankose - lyg dviašmenis kalavijas. Viena vertus, tai jūsų sėkmės laidas, kita vertus, gali būti žlugimo pradžia. Viskas priklausys nuo...

Kovo 10-oji: vardadieniai, astrologija, dienos INFO

Kovo 10-oji – 40-ties paukščių diena; Pusiaugavėnis. Kovo dešimtoji, sekmadienis, (paskutinė 10-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 295 dienos. Savo vardadienius šiandien švenčia Butgailas,...

Įdomūs faktai apie smidrus: auga neįtikėtinu greičiu, turi jų garbei skirtą muziejų

Gurmanų visame pasaulyje itin pamėgti smidrai vis dažniau pastebimi ir ant lietuvių stalo. Ši pavasario daržovė ne tik skani, sveika, bet ir fotogeniška, todėl...

Viena klaida, ir grybus galėsit išmesti – ko nedaryti ruošiant jų atsargas

Auštantis ruduo jau dovanoja gausų miško gėrybių derlių – grybų kepuraitės pamažu užkloja ne tik samanas giriose, bet ir parduotuvių lentynas, kur gyventojai grybauti užsuka kone dar dažniau. Norintys sutaupyti grybus ne tik gaminsis...

Kartu ir po darbo valandų: IKI kolegos susitinka uždaruose klubuose

Įvairios „Iki“ siūlomos papildomos naudos ir plačios vidinės karjeros galimybės – tik keletas iš gausybės privalumų, padedančių prekybos tinklui pritraukti naujų talentų ir išlaikyti esamus darbuotojus. Aukšta vidinė kultūra ir išskirtinė saviraiškos laisvė natūraliai...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS