3.4 C
Pakruojis
2024 / 04 / 27

Humoristo senelis ragina neįsileisti anūkų: „Sakykite, kad pametėte raktą, pinigų ledams duosite kitą kartą“

Ar jau skaitėte?

Mantas su seneliu Vincu. Nuotrauka iš asmeninio archyvo.

Karantinas yra psichologinis išbandymas visiems šalies gyventojams, tačiau sunkiausia šiuo metu yra senjorams. Dėl to daugelis jų nesilaiko karantino sąlygų ir varsto prekybos centrų bei vaistinių duris. Humoristo Manto Bartuševičiaus 92-iejų metų senelis Vincas savo „Instagram“ paskyroje paskelbtame vaizdo įraše drausmina tokius senjorus ir ragindamas juos likti namuose dalinasi 7 patarimais, ką veikti karantino metu. Vaizdo įrašą per keletą valandų peržiūrėjo daugiau kaip 10 tūkst. žmonių.

- Reklama -

M. Bartuševičiaus senelis Vincas Justinavičius dar pernai išgarsėjo kaip ryškiausias Lietuvoje vyresnio amžiaus „influenceris“. Šiuo metu „Instagram“ paskyroje tėtukas Vincas turi daugiau nei 10 tūkst. sekėjų. Jo nuotraukas ir vaizdo įrašus peržiūri tūkstančiai. Socialinių tinklų žvaigžde tapti jam padėjo anūkas M. Bartuševičius, kuris priėmęs projekto „Prisijungusi Lietuva“ mestą iššūkį tapo e. skautų ambasadoriumi. E. skautai –14-29 metų jaunuoliai savanoriai, kurie moko vyresnio amžiaus žmones naudotis skaitmeninėmis technologijomis ir internetu.

„Kuo daugiau vyresnio amžiaus žmonių pradės naudotis socialiniais tinklais, tuo labiau sumažinsime technologinį atotrūkį tarp skirtingų kartų. Be to, senjorai į socialinius tinklus įneša naujovių ir kitokio turinio – jie dalinasi tuo, kas rūpi vyresnio amžiaus žmonėms. Jaunesni nuomonės formuotojai negali patenkinti šito poreikio. Mano tėtuko sukurtas vaizdo įrašas – tai tik įrodo, nes jis geriausiai supranta, kuo gyvena jo bendraamžiai. Tikiuosi, kad tėtuko Vinco siunčiama žinutė pasieks visus ir įkvėps senjorus pagaliau paisyti karantino sąlygų ir laiką leisti namuose. Reikia tik noro užsiimti. Štai vien „Prisijungusi Lietuva“ interneto svetainėje gausybė veiklų ir užsiėmimų“, – sako M. Bartuševičius.

Tėtuko Vinco patarimai:

  1. Jei atkeliavo aplankyti anūkai, neįsileiskite. Sakykite, kad pametėte raktus ir nežinote, kaip atrakinti. Pinigų ledams paduosite kitą kartą.
  2. Neikite iš namų, jei nėra reikalo. Pienas pasibaigė? Tai bėda. Mes per karą iš viso neturėjome, ką valgyti. O čia matai princams pienukas pasibaigė. Būkite namie.
  3. Jei neturite, ką veikti, skaitykite knygas. Jei neturite – žiūrėkite internete, pilna nemokamų. Aš dabar pradėjau „50 pilkų atspalvių“. Kol kas labai patinka.
  4. Jei nenorite knygų, internete pilna filmų, podkastų, dokumentikų. Tik noro reikia. Pavyzdžiui, LRT į savo mediateką įkėlė tiek turinio, kad tik spėk žiūrėti.
  5. Svarbiausia nenustoti bendrauti. Galima paskambinti savo vaikams ar anūkams su vaizdu. Jei tu, anūkas, dabar mane girdi, imk telefoną ir paskambink savo močiutei, kol aš jai nepaskambinau.
  6. Like, follow, comment.
  7. Viskas bus gerai.

Senelio Vinco patarimai: https://www.instagram.com/tv/B-MMm-UBcg8/?utm_source=ig_web_copy_link

Apie projektą „Prisijungusi Lietuva“ (www.prisijungusi.lt)

- Reklama -

Projektu siekiama skatinti Lietuvos gyventojus įgyti reikalingų įgūdžių efektyviai, įvairiapusiškai, saugiai ir atsakingai naudotis internetu, į šias veiklas aktyviai įtraukiant vietos bendruomenes.

Projektą įgyvendina Informacinės visuomenės plėtros komitetas kartu su partneriais: asociacija „Langas į ateitį“, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija.

Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Birutė Stanevičienė
Asociacija „Langas į ateitį”
Informavimo ekspertė

TOP naujienos

Dar šių daržovių įsigysite pigiau „Rimi“: apsaugos nuo akių ligų ir praturtins organizmą

Kai oras šiltyn – ir mūsų patiekalai lengvyn. Tad gamindami pigesnius maltinukus iš cukinijų ir avinžirnių, ilgai neužgaišite, o rezultatu džiaugsis visi valgytojai. Sveikatai...

Horoskopai balandžio 3 dienai

AVINASJei matote, kad įprastiniai metodai veda į akligatvį, nebijokite netikėtų poelgių, neįprastų sprendimų. Jums pasiūlys visiškai naują jus kamuojančių skausmų gydymo būdą . Suraskite...

Gydytoja pataria: kaip gydytis ir ilsėtis peršalus?

Į Lietuvą sugrįžus ne tik karantinui, bet ir sezoninėms peršalimo ligoms, pacientams neretai kyla klausimas, kaip apsisaugoti ir pasirūpinti savo sveikata. Vilniuje įsikūrusioje klinikos...

Paparčio žiedo beieškant: mistiški papročiai ir užburiantis receptas

Joninės – viena didžiausių ir svarbiausių vasaros švenčių, turinti gilias tradicijas ne tik Lietuvoje, bet ir kaimyninėse šalyse. Lietuvoje šią šventę mielai mini daugelis,...

„Lidl Lietuva“ darbuotojų sveikatos draudimui skyrė daugiau nei pusę milijono eurų

Siekiant užtikrinti visapusišką darbuotojų gerovę, „Lidl Lietuva“ jau šeštus metus iš eilės visus įmonės darbuotojus apdraudė papildomu sveikatos draudimu, šiemet įmonė tam skyrė beveik 600 tūkst. eurų. Visiems komandos nariams yra suteikiamos vienodos draudimo...

Vieta žaisti ir eksperimentuoti: ką vaikai muziejuje veikia vasarą?

Kiekvieną vasarą MO muziejuje kelias savaites girdėti daugiau nei įprastai vaikų šurmulio – čia vyksta teatro ir kūrybiškumo stovyklos, kviečiančios pažinti bei tyrinėti skirtingas meno rūšis, savo vaizduotę, jausmus ir emocijas. Didžiulio pasisekimo sulaukiančios...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS