7.4 C
Pakruojis
2024 / 04 / 25

Sutaupyti trokšta kiekvienas: patarimai, kurie padės nepasiduoti emociniam pirkimui

Ar jau skaitėte?

Prasidėjus naujiems metams daliname pažadus valgyti sveikiau ir sutaupyti daugiau, tačiau tai, deja, ne visada pavyksta. Kalbant apie taupymą – stebuklingos formulės nėra. Pirmiausia reikėtų pakeisti apsipirkimo įpročius – geriausio rezultato galime pasiekti tik atidžiai planuodami savo išlaidas ir kasdienį pirkinių krepšelį.

- Reklama -

N24.lt – NAUJAS!


Vaida Budrienė, vieno Lietuvos prekybos tinklo komunikacijos vadovė, sako, kad be auksinės taisyklės – į parduotuvę neiti alkanam, geriausias būdas sutaupyti perkant maisto produktus yra konstruktyvus pirkinių sąrašo planavimas.

„Spartus gyvenimo tempas, net ir griežto karantino sąlygomis, dažnai padiktuoja ir mitybos taisykles. Po darbo dienos dažnai nebeturime laiko svarstyti, ką šeimai paruošti vakarienei, ir nuėję į parduotuvę vadovaujamės emocijomis, produktus perkame gerai neapgalvoję, o kartais, neapskaičiavę porcijų, ir per daug. Tačiau skyrus šiek tiek laiko ir susidarius pirkinių sąrašą sutaupyti tikrai įmanoma“, – teigia V. Budrienė.

Prieš einant į parduotuvę – valgiaraščio planavimas

Gudrus būdas nepasiduoti emociniam apsipirkinėjimui yra savaitės valgiaraščio planavimas, o jį susidarius – pirkinių sąrašo planavimas. Tokiu būdu tiksliai žinosite, kiek ir kokių produktų jums prireiks vienam ar kitam patiekalui pasigaminti. Be to, tai dar ir būdas mažiau kartų užsukti į parduotuvę savaitės dienomis.

Žinoma, tam tikrų šviežių produktų veikiausiai vis tiek prireiks. Tad planuojant verta sąrašą suskirstyti dalimis pagal tai, kiek kurie produktai galioja. Jeigu vieną kartą apsipirksite daugiau, tuomet pakaks keletą kartų per savaitę užsukti į parduotuvę šviežio maisto. Toks būdas padės sutaupyti ne tik pinigų, bet ir laiko.

- Reklama -

Turbūt kiekvienas mėgstame užkandžiauti, todėl neturėtumėte pamiršti į pirkinių krepšelį įtraukti ir užkandžių, o tam puikiai tiks vaisiai, daržovės. Tiesa, norėdami sutaupyti daržoves ir vaisius rinkitės pagal sezoniškumą. Mėgstamus vaisius galite pagardinti riešutų sviestu, šviežias daržoves valgyti su humusu ar kitu lengvu padažu. Lengviems užkandžiams taip pat puikiai tiks ir riešutai.

Jeigu turite vaikų, įtraukite ir juos į savaitės valgiaraščio planavimą. Taip paskatinsite vaikus domėtis maisto kultūra. Be to, tai vienas iš būdų formuoti subalansuotos mitybos įpročius – kartu galėsite aptarti, kuriuos produktus verta rinktis, kokie desertai ir užkandžiai yra ne tik skanūs, bet ir palankesni sveikatai.

Protingai planuotis išlaidas, net jei norai viršija galimybes, šiais laikais padeda ir įvairūs išmanieji įrankiai. Maisto kelionę palengvina įvairios mobiliosios aplikacijos – pasinaudoti galima ne tik receptais iš interneto, bet ir porcijų dydžių planavimo ar pirkinių sąrašo programėlėmis.

Įvertinkite, kokių produktų turite namuose

„Daugeliui susidaro iliuzija, kad prisirinkus pilną vežimėlį prekių jų užteks savaitei ar kelioms, tačiau tam, kad pirktumėte tikslingai – reikėtų įvertinti, ką jau turite namuose, ir į pirkinių sąrašą įtraukti tik trūkstamus produktus: apžiūrėkite šaldytuvą, šaldymo kamerą, spinteles – apgalvokite, ką galite pagaminti, susidarykite trūkstamų produktų sąrašą ir tik tuomet eikite į parduotuvę“, – pataria prekybos tinklo komunikacijos vadovė.

Pavyzdžiui, jeigu turite nesunaudotų konservuotų avinžirnių – paieškokite receptų su šiomis ankštinėmis daržovėmis, nelaukite, kol produktų galiojimas eis į pabaigą. Taip pat galite klijuoti lipnius lapelius su galiojimo data ant produktų ir visada žinosite, ką laikas suvalgyti ir kuo papildyti šaldytuvą. Tai ypač praverčia tuo metu, kai planuojate išlaidas.

„Prekybos tinklas „Iki“ atsakingai žiūri į savo pirkėjų vartojimo įpročius, todėl ne tik skatiname gyventojus pirkti apgalvotai, bet ir patys norime padėti jiems sutaupyti. O tai įgyvendinti ir nuolaida visam pirkinių krepšeliui“, – sako prekybos tinklo komunikacijos vadovė.

Taigi vos keli nauji įpročiai gali padėti sumažinti mėnesio išlaidas, todėl verta pasinaudoti šiais patarimais, prieš kitą kartą einant į parduotuvę.

TOP naujienos

Terasa ant stogo. Kas mokės už remontą?

Vis dažniau, esant galimybei, tiek nekilnojamojo turto vystytojai, tiek ir patys gyventojai įrengia terasas ant stogo plokštumų ir tokiu būdu mėgaujasi papildomu plotu poilsiui...

Sukčiavimas: sumokėjau už prekę, bet jos negavau

Internetinei prekybai tampant vis patrauklesnei bei patogesnei tiek pardavėjams, tiek ir pirkėjams, pastarieji vis dažniau susiduria su situacijomis, kuomet prisidengdami įprastu prekių pardavimu, siekia...

Pasitraukus pietiniam ciklonui į šalį sugrįš trumpalaikiai vasariški lietūs

Pasitraukus pietiniam ciklonui į šalį sugrįš trumpalaikiai vasariški lietūs. Audioknyga: KĄ JIE MUMS PADARĖ. Lietuvos gyvenimas traumų psichologijos žvilgsniu. Pasiklausykite 20 min. nemokamai >> Liepos 7-os...

Už laiškų siuntimą su psichotropinėmis medžiagomis į įkalinimo įstaigas – 3 metų laisvės atėmimo bausmė

Trejų metų laisvės atėmimo bausmė skirta Ievai Užkurienei, kuri 3 vokus su dideliais kiekiais psichotropinėmis medžiagomis prisodrintais baltais lapais nusiuntė į įkalinimo įstaigas. Kaip informuoja...

Kone kas valandą – po užlietą butą, namą, kotedžą

Kiekvieną dieną vien vienos Lietuvoje veikiančios draudimo kompanijos klientai registruoja vidutiniškai po 18 atvejų, kai jų būstuose įvyksta vandens užliejimas. Absoliuti dauguma – trys iš keturių – užliejimų fiksuojami butuose, nors dėl to nukenčia...

Pigūs kiaušinių dažymo būdai: kokių produktų reikėtų įsigyti jau dabar?

Iki Velykų likus vos porai savaičių, daugelis jau pradeda planuoti šventinių pusryčių patiekalus, stalo dekoracijas ir, žinoma, kiaušinių marginimą. Įprasti kiaušinių dažai pakeliuose gali kainuoti ir 2–4 eurus, todėl siekiantys sutaupyti arba norintys natūraliai...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS