-0.6 C
Pakruojis
2024 / 04 / 20

Patiekalams suteikite egzotikos: 3 skirtingi pasifloros panaudojimo būdai

Ar jau skaitėte?

Egzotiniai vaisiai – tikras išsigelbėjimas viduržiemį pasiilgus vasaros, ryškesnių skonių ar pritrūkus vitaminų. Vieni tokių – pasifloros, vadinamos supermaistu. Jose gausu geležies, magnio, fosforo, kalio, kitų organizmui naudingų medžiagų. Be to, pasifloras paprasta panaudoti tiek gaminant pikantiškus, tiek saldžius patiekalus. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad pasifloras ir kitus egzotinius vaisius lietuviai vis dažniau renkasi ne tik įvairiausiomis progomis, bet ir kasdieną. 

- Reklama -

„Mangai, ananasai, kiviai ar kiti egzotiniai vaisiai – lietuvių jau nebestebina. Vasaros skonių pasiilgę pirkėjai į egzotinių vaisių lentynas dažnai dairosi ir žiemą. Papajos, ličiai ar pasifloros – tampa vis dažnesniu pirkėjų pasirinkimu. Pastarųjų parduotuvėse stengiamės pasiūlyti už patrauklią kainą – tradicinė pasiflora kainuoja 0, 59 Eur, o persikinė pasiflora – 2, 49 Eur už vienetą“, – teigia V. Budrienė.

Rinkitės „susiraukšlėjusį“ vaisių – bus prinokęs 

Jolanta Sabaitienė, prekybos tinklo „Iki“ vaisių ir daržovių skyriaus darbuotoja, pasakoja, kad nors pasiflorų kilmės šalis – Brazilija, jie jau yra paplitę beveik visuose pasaulio žemynuose.

„Pasiflorų skonis – ypatingas, kartu ir  saldus, ir rūgštus. Jų tekstūra taip pat netipiška, mat jų viduje gausu sėklyčių. Ar pasifloros yra prinokusios išduoda susiraukšlėjusi jų odelė, todėl pamatę tokį vaisių parduotuvėje – rinkitės būtent jį. Na, o jeigu įsigijote pasiflorą lygia odele – palikite jį kambario temperatūroje, kol šis sunoks. Sunokusias pasifloras geriausia laikyti šaldytuve, o jas suvalgyti rekomenduojama per savaitę“, – sako J. Sabaitienė ir dalijasi būdais, kaip virtuvėje panaudoti šiuos vaisius.

Ką gaminti iš pasiflorų?

- Reklama -

Minkštimas puikiai tinka į salotas, košes ar dubenėlius. J. Sabaitienė, sako, kad pasiflorų minkštimą virtuvėje panaudoti nesudėtinga. Kelios pasifloros, įmaišytos į pusryčių košes, ryžių dubenėlius ar salotas, šiems patiekalams pridės ne tik ypatingo skonio, bet ir traškesnės tekstūros. Pasifloros puikiai dera ir su įvairiais vaisiais: bananais, kiviais, avokadais, mangais, papajomis, citrusais. O taip pat ir žalumynais, agurkais, netgi paprika ar aštriais čili pipirais. Na, o jeigu improvizuoti nenorite, J. Sabatienė dalijasi salotų su pasifloromis receptu, kurį lengvai pasiruošite namuose. Šios salotos puikiai derės prie mėsos ar baltos žuvies patiekalų.

Salotoms su pasifloromis ir agurkais reikės:

  • Mėgstamos salotos
  • Kelių agurkų
  • Raudonosios paprikos
  • Dviejų pasiflorų
  • Avokado
  • Žaliosios citrinos
  • Druskos bei pipirų
  • Alyvuogių aliejaus
  • Šaukštelio medaus

Gaminimas: 

Salotas, agurkus, avokadą, papriką smulkiai supjaustykite ir sudėkite į dubenį. Pasifloras perpjaukite per pusę, išskobkite jų minkštimą ir įmaišykite į dubenį su daržovėmis. Galiausiai nedideliame indelyje sumaišykite citrinų sultis, medų, druską, pipirus, aliejų ir gautą padažą užpilkite ant salotų. Beje, į padažą galite įmaišyti ir šlakelį pasiflorų sulčių.

Sultys – desertams, gėrimams ar padažams. Pasiflorų sultis namuose pasigaminti yra paprasta. Tereikia perpjauti vaisius per pusę, išskobti jų minkštimą ir pertrinti per sietelį, kad jame liktų visos sėklytės. „Iki“ atstovė pažymi, kad šios sultys dažniausiai naudojamos gaminant įvairiausius pasiflorų skonio desertus, taip pat padažus, marinatus mėsai, dažnai naudojamos ir kokteilių gamyboje – ji kviečia išbandyti kelis nesudėtingus receptus.

Marinatui su pasifloromis reikės:

  • 200 g pasiflorų sulčių
  • Kelių šaukštelių rudojo cukraus
  • Puodelio susmulkinto geltonojo svogūno
  • Saujelės susmulkinto šviežio rozmarino
  • Druskos bei pipirų
  • 4 susmulkinto česnako skiltelių

Gaminimas:

Visus ingredientus sumaišykite dubenyje. Į jį merkite pasirinktos rūšies mėsą ir šaldytuve, prieš kepant, palaikykite apie parą.

Pasiflorų putėsiams pasigaminti reikės:

  • 1 2/3 puodelio pasiflorų sulčių
  • 400 g riebios grietinėlės
  • 400 g kondensuoto pieno

Gaminimas:

Pasiflorų sultis sumaišykite su kondensuotu pienu, tuomet palengva pilkite grietinėlę ir viską sumaišykite iki vientisos masės. Gautą masę paragaukite. Jeigu trūksta saldumo – įdėkite šiek tiek cukraus. Galiausiai masę supilstykite į indelius ir padėkite į šaldytuvą mažiausiai 4 val., o geriausia – per naktį. Jeigu norite – patiekite ant viršaus uždėję išskobtą pasiflorą.

Vaida Budrienė

„Iki“ komunikacijos vadovė

 

TOP naujienos

Šaltis taps vis nuožmesnis, eismo sąlygas sunkina snygis

Sausio 16-os dieną debesuota su pragiedruliais. Daug kur pasnigs, vyraus nedidelis sniegas. Vietomis plikledis. Vakariniuose rajonuose kai kur pustys. Vėjas rytų, šiaurės rytų, 6–11...

Astrologinė prognozė kovo 17-ajai, sekmadieniui

AVINAS. Nuo pat ryto galite nekaip jaustis dėl sutrikusios sveikatos arba vienišumo. Derėtų patiems rodyti iniciatyvą, jei yra poreikis bendrauti. Ieškokite kontakto su giminaičiais,...

Kelininkai įspėja: naktį vakariniuose rajonuose numatomas smarkus lietus

Lietuvoje kelių dangos daugiausia sausos, vietomis yra šlapių kelių ruožų, informuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija. Anot kelininkų, Vakarų Lietuvoje vietomis lietus, kitur be kritulių. Oro...

Kaip pirkinių maišelius lengva paversti stilingu dovanų pakavimo popieriumi

Ruošdami kalėdines dovanas ne tik sukame galvas, ką padovanoti artimiesiems, bet ir kaip patraukliai jas supakuoti. Visgi, net ir per šventes neturėtume pamiršti tvarumo,...

Kaip vieną agurkų trūkumą paversti privalumu: išbandykite vasaros TOP salotas (receptas)

Nors agurkus galime vartoti ištisus metus, kvapniausių ir sultingiausių uždera vasaros sezono metu, kai labiausiai norisi gaivaus ir lengvo maisto. Anot gydytojos dietologės dr. Editos Gavelienės, agurkuose yra didelis kiekis vandens, o ši daržovės...

Juos privaloma valgyti žiemą: kaip gerųjų bakterijų gauti ne tik iš piliulių

Padėti sustiprinti imuninę sistemą, palengvinti lėtinių ligų simptomus, sumažinti uždegiminius procesus, sureguliuoti virškinimą, pagražinti odą ir netgi pakelti nuotaiką. Tai yra tik dalis naudų, kurias gali suteikti gerosios žarnyno bakterijos – probiotikai. Dietistė Vaida...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS