0.4 C
Pakruojis
2024 / 04 / 20

Kur rajone galite paženklinti gyvūną ir kiek tai kainuoja

Ar jau skaitėte?

Gyventojai nuo šiol privalo paženklinti ir užregistruoti savo šunis, kates ir šeškus, kad šalyje mažėtų beglobių augintinių. Kur tai galima padaryti ir kiek kainuoja? Specialiai sukurtoje svetainėje pazenklinkmane.lt šunų, kačių ir šeškų šeimininkai gali lengvai sužinoti, kas šalia jų ženklina ir registruoja gyvūnus bei kiek tai kainuoja.

- Reklama -

Augintinių ženklinimo ir registravimo kainos skirtingose savivaldybėse svyruoja nuo 10 iki 40 Eur. Šias procedūras atlikti gali ne tik privatūs veterinarijos gydytojai, bet ir specialius mokymus baigę asmenys.

Microchip implant for cat by Veterinarian

Ženklinimas be registracijos Gyvūnų augintinių registre neturi prasmės, tad šios dvi procedūros visuomet atliekamos kartu, o jų kaina priklauso ir nuo vietovės, kurioje paslaugas teikia privatus veterinarijos gydytojas ar ženklintojas.

Pavyzdžiui, sostinėje jos siekia nuo 18 iki 30 eurų, Kaune – nuo 12 iki 40 eurų, o štai Panevėžyje tai galima padaryti už mažesnę 10-20 eurų sumą. Tikėtina, kad dėl padidėjusios konkurencijos – leidus ženklinti augintinius specialius mokymus baigusiems asmenims – šių nesudėtingų procedūrų kaina mažės.

Vienos mikroschemos kaina siekia nuo 1,88 iki 3,90 Eur ir priklauso nuo įsigyjamų mikroschemų kiekio, prie mikroschemos kainos prisideda ženklinimo ir duomenų teikimo paslaugos kaina. Prisijungimas prie Gyvūnų augintinių registro gyvūnų augintinių duomenims teikti yra nemokamas.

Savo augintini turite paženklinti iki ateinančių metų gegužės 1 d

Šunų, kačių ir šeškų šeimininkai, dar nepaženklinę savo augintinių, turi iki ateinančių metų gegužės 1 d. pasirūpinti, kad gyvūnai būtų paženklinti ir užregistruoti Gyvūnų augintinių registre, o jeigu augintinius perduoda (pvz., parduoda, dovanoja) kitiems savininkams – turi pasirūpinti atlikti šias procedūras iki gyvūnų perdavimo.

- Reklama -

Be to, socialiai remtiniems gyventojams šios išlaidos gali būti kompensuojamos.

Žemės ūkio ministerija parengė tvarką, pagal kurią asmenų, gaunančių socialinę pašalpą, laikomų kačių, šunų ir šeškų privalomo ženklinimo ir registravimo išlaidos bus kompensuojamos valstybės biudžeto lėšomis. Šis siūlymas šiuo metu derinamas su Vyriausybe ir įsigalios jai pritarus.

Vienam gyventojui, gaunančiam socialinę pašalpą, galėtų būti kompensuojama ne daugiau kaip už trijų gyvūnų augintinių (šunų, kačių arba šeškų) ženklinimą.

Kompensacijos suma už vieno gyvūno paženklinimą ir registravimą negalėtų viršyti 15 eurų.

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas ragina pasirūpinti savo augintiniais – ženklinti bei registruoti juos, nes nedidelė vienkartinė investicija gali tapti viso augintinio gyvenimo saugumo garantu.

„Kasmet į prieglaudas patenka daugiau kaip 15 tūkst. šunų ir kačių, į namus grįžta tik nedidelė jų dalis. Nepaženklinti gyvūnai lieka perpildytose prieglaudose, kadangi neįmanoma nustatyti jų savininko“, – teigia ministras K. Navickas.

 

TOP naujienos

Maisto technologė pataria: kaip užsišaldyti braškių, kad išsaugotume jų maistinę vertę ir skonį

Įsibėgėjus šiek tiek vėlyvesniam braškių sezonui, kai šviežių uogų išragavome įvairiomis formomis, metas galvoti, kaip jų tinkamai užsišaldyti žiemai. Pasak sveikatai palankios mitybos konsultantės,...

Urologas paneigė prostatitą gaubiančius mitus: liga nekenkia vaisingumui ir erekcijai

Sergamumas lytinių organų ligomis vyrų tarpe Lietuvoje – itin aukštas. Įvairių klinikinių tyrimų duomenimis, prostatitas kažkuriuo gyvenimo periodu vargina 35-50 proc. vyrų ir dažniausiai...

Meksikietiška virtuvė Lietuvoje: išbandykite nepaprasto skonio fachitos ir burito receptus

Pasiilgote egzotiško maisto, o gal į savo kasdienį meniu norite įtraukti išraiškingesnių patiekalų? Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ maisto ekspertė, sako, kad norintiems pasimėgauti...

Horoskopai liepos 8 dienai

AVINASPats laikas atidžiai pažvelgti iš šalies ir įvertinti, koks stebuklas yra jūsų namai ir šeima. Praeities įvykiai atsiskleis visai kitoje šviesoje ir primins jums...

Daigintas sėklas auginantis ūkininkas: visada tikėjau, kad šį vitaminų šaltinį atras ir lietuviai

Daigai – natūralių vitaminų ir mineralų šaltinis. Įvairiausius daigus verta įtraukti į racioną, ypač pavasarį, kai organizmą po žiemos reikia papildyti naudingomis medžiagomis. Daigais kasdienę mitybą praturtinti nesunku: jais galima gardinti sumuštinius, salotas, sriubas,...

Akių nuovargis: naujojo amžiaus liga ir 5 patarimai, kaip jos išvengti

Žaibišku greičiu besivystančios skaitmeninės technologijos, greitas gyvenimo ritmas ir dažnas stresas šiuolaikinio žmogaus sveikatai kelia vis daugiau problemų. Didžiąją savo laiko dalį praleidžiame biuruose prie kompiuterių ekranų, todėl natūralu, jog XXI amžiuje žmonės vis dažniau susiduria...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS