4.4 C
Pakruojis
2025 / 03 / 20

Kaip pamačius nuolaidas nepamesti galvos?

Ar jau skaitėte?

Išpardavimai gali būti naudingi. Nuotrauka Artem Beliaikin iš Pexels.

Sausį drąsiai galime vadinti atsinaujinimo mėnesiu. Jo laukiame ne tik dėl to, kad pradedame vykdyti Naujųjų metų išvakarėse sau duotus pažadus, tačiau šį mėnesį prasideda ir taip laukti išpardavimai. Didžioji dalis moterų skuba nusipirkti seniai nusižiūrėtą suknelę, batelius ar rankinę, kuriai vis pagailėdavo pinigų. Tačiau ar matydami nuolaidas nepametame galvos?

- Reklama -

Ar jums tikrai reikia šio daikto?

Visų pirma, prieš eidami apsipirkti išpardavimų metu, suplanuokite kokių drabužių ar daiktų jums tikrai reikia. Peržvelkite savo spintos turinį ir nuspręskite, ką tikrai verta įsigyti, kitu atveju, yra didelė galimybė pasiduoti nuolaidas skelbiančioms reklamoms ir įsigyti tai, ko jums nereikia. Šiuo atveju jums padės sudarytas pirkinių sąrašas.


RegionoVerslas.lt


Dar vienas patarimas, kuris padės išvengti neplanuotų išlaidų – prieš sudarant būtinų pirkinių sąrašą atlikite spintos reviziją. Drabužius, kurių nebenešiojate galite padovanoti, atiduoti vargingiau gyvenantiems ar parduoti. Taip netgi galite padidinti biudžetą, skirtą išpardavimo pirkiniams.

Taip pat stenkitės pirkti tai, ką ketinate dėvėti dabar arba pavasarį. Žieminė striukė ar batai, kuriuos nusižiūrėjote, kitą sezoną jums gali visai nebepatikti. Verta dėmesį atkreipti į bazinius aprangos elementus – balti marškiniai, džinsai, kelnės ir švarkai.

Į išpardavimą – kartu su vyru

- Reklama -

Išpardavimai gali būti naudingi, jei tam tikro pirkinio jums nereikia čia ir dabar, o galite jo palaukti keletą mėnesių ir taip jį įsigyti pigiau. Tačiau netgi norėdami sutaupyti ir per išpardavimus, turime jiems pasiruošti.

„Kaip ir esame įpratę sudaryti pirkinių sąrašą eidami į maisto prekių parduotuvę, lygiai taip pat elgtis turėtume ir prieš išpardavimą. Juk toks įprotis yra naudingas mums patiems, nes leidžia sutaupyti ir išvengti neplanuotų išlaidų. Įvertinus savo finansines galimybes ir nusimačius maksimalią sumą, kurią galite išleisti, sudarykite būtinų daiktų sąrašą“, – pataria Vaidotas Rimeikis, „Mokilizingas“ komercijos vadovas.

Pasauliniais duomenimis 70-80 proc. visų prekių nuperka moterys, todėl tikėtina, kad jos dažniau nei vyrai pasiduoda impulsyviam pirkimui. Tuo tarpu vyrai į parduotuvę dažniausiai keliauja turėdami konkretų tikslą ir žinodami, ko ieškos ir ką tikrai pirks. Tad į parduotuvę eikite turėdami tikslą.

Norite naujo daikto? Atsisakykite pietų kavinėse

Papildomų pinigų, kuriuos galite išleisti išpardavimo metu, gali atsirasti ir atsisakius tam tikrų dalykų. Išleidžiamų pinigų sumą galima sumažinti, pavyzdžiui, bent jau laikinai atsisakius pietų kavinėse. Jei kavinėse pietaujame kiekvieną darbo dieną, per mėnesį tam vidutiniškai išleidžiame apie 140 eurų. Tačiau pasigaminus namie ir valgant darbe, tikrai galima sutaupyti bent pusę šios sumos, kurią galėsite paskirti planuotam pirkiniui.

Didieji žiemos išpardavimai paskelbiami iš karto po didžiųjų metų švenčių, todėl nenuostabu, kad dalis mažesnes pajamas gaunančių žmonių išpardavimus pasitinka apytuštėmis kišenėmis.
Pasak V. Rimeikio, pasakyti tiksliai, kiek „Mokilizingo“ klientų trumpalaikę paskolą ima tam, kad reikiamą daiktą įsigytų būtent išpardavimų metu, negalima. Tačiau jeigu daiktas tikrai yra reikalingas ir imti paskolą tam, kad jį nusipirkti yra vis tiek finansiškai naudinga, vertėtų atkreipti dėmesį į kelis dalykus.

„Pirmiausia, mes patariame įvertinti, ar jums to daikto tikrai reikia ir ar galėsite laiku mokėti paskolos įmokas. Į šiuos klausimus atsakius teigiamai, tuomet lieka protingai pasirinkti paskolos davėją. Visi žmonės, net ir imdami mažos vertės paskolą, sprendimą turi priimti taip pat atsakingai, kaip ir imant dideles paskolas. Taip bus galima išvengti rizikos priimti neprotingą sprendimą dėl finansinių įsipareigojimų“, – sako. V. Rimeikis.

Milda Lisauskaitė
Marketingo ir komunikacijos grupės vadovė

TOP naujienos

Horoskopai rugsėjo 26 dienai

AVINASŠiandien gali tekti daug kuo dalytis. Negailėkite duoti, ir atėjus laikui gausite atgal dvigubai. Tik nelaikykite visų pinigų vienoje kišenėje, o visų vilčių nesudėkite...

R. Vyšniauskas apie žalingus gyvenimo įpročius: „Aš irgi ne išimtis, pasitaiko visko“

Žinomas sportininkas, daugkartinis Lietuvos sunkiosios atletikos čempionas Ramūnas Vyšniauskas neslepia, jog visada stengėsi kruopščiai laikytis sveiko ir subalansuoto gyvenimo būdo. Vis tik baigta sportininko...

Kokiomis sveikatos problemomis po pandemijos skundžiasi lietuviai

Lietuvoje oficialiai pasibaigus karantinui, poliklinikose ir kitose medicinos įstaigose nusidriekė pacientų eilės, todėl žmonės vis dažniau dėl savo problemų konsultuojasi ir su vaistininkais. Jie...

Jau ruoškite stiklainius ir šaldymo indelius: 3 šviežios gėrybės, kurių atsargomis reikėtų pasirūpinti dar birželį

Vasara dar tik prasideda, tačiau besimėgaujant šiltais orais ir vis gausesniu šviežiu derliumi verta nepamiršti – rudenį įvairių lietuviškų gėrybių norėsis ne ką mažiau....

Devynis kartus pamatuok, o dešimtą – kirpk, arba kodėl norėdamas paramos turi būti akylas

Su naujuoju programavimo laikotarpiu ateina daug naujovių. Keisis tiesioginių išmokų struktūra, kuri bus konstruojama pagal „žaliąją architektūrą“ ir sudarys galimybę išmokų gavėjams savanoriškai prisiimti papildomų aplinkosaugos reikalavimų, taip prie bazinės išmokos pelnyti papildomas išmokas,...

Atnaujintas šalies strateginių sporto šakų sąrašas

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija atnaujino strateginių sporto šakų nustatymo kriterijus 2022–2025-iesiems metams. Atsižvelgiant į juos, dabar Lietuvos strateginių sporto šakų sąraše rikiuojasi 12 sporto šakų: baidarių ir kanojų irklavimas, boksas, buriavimas, dviračių sportas,...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS