18.4 C
Pakruojis
2024 / 05 / 14

Šiemet stojant į aukštąsias mokyklas minimalūs konkursiniai balai išlieka tokie pat kaip pernai

Ar jau skaitėte?

Šiemet stosiantiesiems į aukštąsias mokyklas priėmimo kartelė nesikeičia: kaip ir ankstesniais metais, norint pretenduoti į valstybės finansuojamą vietą universitetuose reikia būti surinkus bent 5,4, kolegijose – bent 4,3 konkursinio balo. Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė patvirtino 2021 m. mažiausių konkursinių balų reikalavimus.

- Reklama -

„Siekiant Vyriausybės programoje numatytos aukštesnės studijų kokybės būtina prielaida – studijoms pasirengę abiturientai. Šiuo metu nustatytos stojimo kartelės išties yra minimalios ir turime svarstyti apie jų didinimą. Dabartiniai bendrojo ugdymo rezultatai, deja, nėra tenkinantys, tiek matant bendras valstybinių brandos egzaminų išlaikymo tendencijas, tiek lyginant su kitomis šalimis, – pabrėžia švietimo, mokslo ir sporto viceministras Gintautas Jakštas. – Tačiau žinodami nuotolinio ugdymo pandemijos metu spragas, kurios gali turėti neigiamos įtakos rezultatams, šiemet stojimo kartelės kelti negalime”.

Viceministras pažymi, kad būtina mažinti ugdymo pasiekimų skirtumus tarp mokyklų, miestų ir rajonų, taip pat tarp skirtingo socioekonominio statuso šeimose augančių vaikų. „Tai yra ilgalaikis procesas ir rezultatų taip greitai, kaip norėtųsi, nepastebėsime. Svarbu akcentuoti, kad šalia ilgalaikių taikysime ir greitąsias priemones, tokias kaip šiemet numatoma papildoma pagalba abiturientams rengiantis egzaminams”, – sako G. Jakštas.

Konkursinio balo skaičiavimo principai išlieka tokie pat kaip 2020 m. Kaip ir anksčiau, stojančiųjų į aukštąsias mokyklas konkursinis balas skaičiuojamas pagal keturių mokomųjų dalykų brandos egzaminų arba metinių įvertinimų rezultatus (bendrojo priėmimo sistema parenka stojančiajam palankiausią dalyko įvertinimo variantą), išskyrus menų ir sporto studijas. Mokomųjų dalykų sąrašas skiriasi priklausomai nuo studijų programos, į kurią pretenduojama. Skirtingų dalykų įvertinimai turi skirtingą svorį.

Pavyzdžiui, 5,4 balo susidaro, jeigu mokinys išlaiko 4 brandos egzaminus pagrindiniu lygiu. Slenkstinį balą 4,3 stojantysis surenka 4 brandos egzaminus išlaikęs patenkinamu lygiu.

Stojant į sporto ir sporto pedagogikos studijų programas vietoje pagrindinio dalyko imami sporto pasiekimai. Šiemet už sporto pasiekimus bus skiriama 0,4 konkursinio balo, o kitiems trims dalykams – po 0,2 balo.

- Reklama -

Stojantiesiems į menus konkursinis balas skaičiuojamas tik iš stojamojo egzamino.

Stojantiesiems į pedagogines studijas privalomas motyvacijos vertinimas.

Kai kurių nacionalinių ir tarptautinių olimpiadų laureatams, profesinių mokyklų absolventams, baigusiems mokyklą su pagyrimu arba turintiems vienerių metų darbo stažą, turintiems brandos darbo ne žemesnį negu 9 įvertinimą, atlikusiems ilgalaikę savanorystę, taip pat baigusiesiems karinius mokymus arba atlikusiesiems privalomąją karo tarnybą pridedami papildomi balai.

Minimalus konkursinis balas nėra vienintelė sąlyga siekiantiems įstoti į valstybės finansuojamas vietas: svarbu atitikti nustatytus minimalius rodiklius. Kaip patvirtinta anksčiau, 2021 m. pretenduojantieji gauti valstybės finansavimą studijoms turės būti išlaikę bent tris valstybinius brandos egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos ir vieną laisvai pasirenkamą, jų minimali išlaikymo riba – 16 balų. Išimtis – menų studijos, stojantiems į jas matematikos egzamino laikyti nereikia.

Kaip ir anksčiau, 2021 m. stojant į aukštąsias mokyklas taip pat bus atsižvelgiama į mokomųjų dalykų metinių įvertinimų vidurkį. Į universitetus galės būti priimami stojantieji, kurių penkių privalomų mokytis dalykų įvertinimų vidurkis bus ne mažesnis negu 7, į kolegijas – ne mažesnis negu 6.

Pagal dabartinį Mokslo ir studijų įstatymą, kokybės kartelės reikalavimai privalomai taikomi tik stojantiems į valstybės finansuojamas studijų vietas. Į valstybės nefinansuojamas studijų vietas gali būti priimami ir išlaikiusieji tik vieną valstybinį brandos egzaminą.

Daugiau informacijos apie 2021 m. priėmimo į aukštąsias mokyklas sąlygas galima rasti čia:

https://www.smm.lt/web/lt/smm-studijos/priemimas/priemimas-2021

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos
Komunikacijos skyrius

TOP naujienos

ORAI: Antradienio dieną daug kur numatomi krituliai, daugiausia nedidelis lietus

Antradienio dieną daug kur numatomi krituliai, daugiausia nedidelis lietus. Vėjas pietvakarių, 8–13 m/s, šalies vakaruose kai kur gūsiai 15–17 m/s. Aukščiausia temperatūra 1–6 laipsniai...

Treningų ir klasikinės aprangos derinys?

Sportinis džemperis su gobtuvu ir ilgaauliai? Retro kedai ir klasikinis švarkas? Tai stiliaus deriniai, kurie griauna visas iki šiol galiojusias aprangos taisykles: ar tikrai...

2023 metų horoskopas vandeniams

Darbas vandeniams 2023 metais Laukia daug intensyvaus darbo, svarbių projektų ir sėkmingų sutarčių. Metų pradžia bus ramesnė, galėsite palengva įsivažiuoti į intensyvėjantį ritmą. Itin palankūs...

Horoskopai birželio 17 dienai

AVINASVisi myli atnešantį gerą žinią, o jūs šiandien šiam vaidmeniui labai tinkate. Artėja ilgai lauktas ir išsvajotas momentas. Tegul visi mato, kad esate laimės...

Saldaus miego receptas: ką valgyti, kad vakare nereikėtų skaičiuoti avių?

Kiekvieną dieną vartojami maisto produktai turi įtakos ne tik gaunamai energijai ar svarstyklių rodmenims, tačiau ir miegui. Su miego sutrikimais kovojantys pripažįsta, kad melatonino ir seratonino turintys produktai iš tiesų padeda ir lengviau užmigti,...

Patarimai, kaip pritaikyti planšetinį kompiuterį vaikams

Norime to ar ne, tačiau šiandien planšetiniai kompiuteriai vaikams tampa vienu labiausiai trokštamų daiktų. Planšetė gali tapti išties smagiu ir lavinančiu įrankiu, tačiau ne visos programos ir svetainės yra tinkamos mažamečiams. Kokio amžiaus vaikui...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS